alja
05 اسفند 1401 - 14:31

حضور ۱۳۰۰ نفر از فعالان تعلیم و تربیت در رویداد چهار سوق

رئیس رویداد چهارسوق با بیان اینکه برگزاری این رویداد برای افزایش انگیزه بین فعالان تعلیم و تربیت است، گفت: امسال در این رویداد ۱۳۰۰ نفر از فعالان امر تعلیم تربیت حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد آذین ظهر روز جمعه در مراسم برگزاری چهاردهمین رویداد چهار سوق در محل فرهنگسرای بهمن با اشاره به جزئیات برگزاری این رویداد اظهار کرد: رویداد چهارسوق یک رویداد مهم برای تقویت امید و انگیزه بین فعالان امر تعلیم و تربیت کشور است که هرساله برگزار می‌شود.

رئیس رویداد بین المللی تعلیم و تربیت چهار سوق افزود: در این رویداد هرسال فعالان و دغدغه مندان امر تعلیم و تربیت از نقاط مختلف کشور حتی از کشورهای اسلامی دیگر کنار هم جمع می‌شوند تا تجربیات نوآورانه یکدیگر را بشنوند، با هم متصل شوند و یک شبکه سازی بین آنان ایجاد شود، که امسال حدود ۱۳۰۰ نفر از فعالان امر تعلیم و تربیت در این رویداد حضور دارند.

وی با بیان اینکه جشنواره چهارسوق در حوزه نوآوری‌های آموزشی در امر تعلیم و تربیت است، هدف برگزاری این جشنواره را برشمرد و اظهار کرد: هدف اولیه جشنواره چهارسوق، فعالان فعلی تعلیم و تربیت هستند که می‌توانند با یادگیری رشد پیدا کنند و سپس با یک شبکه سازی افراد بیشتری در این امر درگیر شوند.

در ادامه این رویداد مهدی رضایی دبیر رویداد چهارسوق نیز با اشاره به برگزاری این رویداد به صورت سالانه گفت: رویداد چهارسوق با هدف انتشار ایده‌های نو در حوزه تعلیم و تربیت شکل گرفته و ۱۳ دوره از این رویداد مهم تاکنون برگزار شده است.

وی در ادامه رویداد چهارسوق را بزرگترین اجتماع کشوری معلمان دانست و افزود: هم افزایی فعالان حوزه تعلیم و تربیت به عنوان یکی از اهداف برگزاری این رویداد مهم است سعی داریم نقاط خلاق، روشن و ویژه را به یکدیگر متصل کنیم.

رضایی با بیان اینکه این رویداد یک شبکه ارتباطی از افراد فعال در حوزه تعلیم و تربیت را ایجاد می‌کند بیان کرد: در چهاردهمین دوره این رویداد ۱۲ سخنران داشتیم که اقدامات جدید خود را در حوزه تعلیم و تربیت بیان کردند.

دبیر رویداد چهارسوق گفت: در این رویداد ابزارهای مجازی برای ارتباط و شبکه سازی افراد را داریم تا زمینه تبادل تجربیات بین آنان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم چهارسوق آغاز ارتباطات بین افراد باشد درباره نحوه جذب افراد و فعالان حوزه تعلیم و تربیت به چهارسوق گفت: هرساله برای جذب فعالان حوزه تعلیم و تربیت فراخوانی در فضای مجازی منتشر می‌کنیم تا دغذغه مندان این حوزه در این رویداد مهم مشارکت داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054091