alja
04 دی 1401 - 21:46

مهارت‌آموزی و کارورزی کلید اشتغال پایدار هستند

اردبیل- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل گفت: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی کلید اشتغال پایدار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم یونسی بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران کل زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی دو طرح مهم برای اشتغال پایدار هستند.

وی با بیان اینکه این دو طرح یکی از بهترین نظام‌های آموزشی است که می‌تواند در کاهش نرخ بیکاری شهرستان مؤثر باشد، افزود: امروزه یکی از مهم‌ترین راه‌های اشتغال‌زایی اصولی و حل معضل بیکاری، آموزش صحیح مهارت‌های فنی است که به جز بعد اقتصادی نقش مهمی در ایجاد تغییرات اجتماعی و به خصوص بهبود فرهنگی کار دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل بیان کرد: طرح کارورزی، مهارت آموزی در محیط واقعی کار، اشتغال پایدار روستایی و عشایری، مشاغل خانگی، اعطای تسهیلات به کسب و کارهای خرد و نو پا از جمله برنامه‌های حمایتی دولت در بحث اشتغال است.

یونسی همچنین در این جلسه ضمن معرفی و تبیین طرح‌های مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در راستای ایجاد اشتغال پایدار جوانان شهرستان، همکاری صاحبان صنایع و صنوف در اجرایی شدن این دو طرح را، مهم و کارساز عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، این جلسه که با حضور نماینده مردم شهرستان خلخال برگزار شده بود به اهتمام ویژه برای اثربخشی فعالیت‌های شورا و افزایش کارآمدی در راستای ارتقا جایگاه شورای هماهنگی، پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و بند ب تبصره ۱۶، ثبت پرونده‌های پرداختی اشتغال در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی عضو، آموزش‌های فنی حرفه‌ای و تخصیص ظرفیت‌های موجود اشتغال‌زایی مبتنی بر آموزش‌های مهارتی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینان تاکید شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 933959