alja
04 دی 1401 - 22:47

مبلمان شهری با ایده‌های نو ارتقا یابد

اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: شوراها و شهرداری‌ها با ارائه ایده‌های نوین و خلاقانه به ارتقای مبلمان شهری کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی شامگاه یکشنبه در دیدار با اعضای شورای استان اردبیل اظهار کرد: نقش شوراها در عمران شهری و ارائه نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی بسیار راهگشاست و به تناسب برنامه ریزی ها و هدف‌گذاری ها باید نظارت‌ها نیز به درستی انجام شود.

وی ضرورت مصورسازی افتخارات تاریخی و چهره‌های ماندگار شهرها را در قالب نمادها و مجسمه‌های به یادماندنی یادآور شد و خاطرنشان کرد: در شهرهای مختلف این نمادسازی‌ها به خوبی انجام شده ولی در شهرهای استان اردبیل ما به راحتی می‌توانیم با ایده‌ها و نظرات کارشناسی در این زمینه شایسته عمل کنیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بهره گیری از زیبایی‌های بصری و هنری را در خلق این آثار یادآور شد و بیان کرد: شوراها و شهرداری‌ها باید به زیباسازی و نمادسازی ورودی شهرها همت کنند و در کنار آن با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی سرانه فضای سبز در این استان از میانگین ۸ مترمربع ارتقا یابد.

عاملی افزود: در حوزه مبلمان شهری نیز بهتر است از ایده‌های نوین و خلاقانه بهره بگیریم تا هم شهروندان و هم مسافران و گردشگران بتوانند از این زیبایی‌ها بهره بگیرند.

وی حفظ آبروی شوراها را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: نباید کاری بکنیم که مردم تصور کنند بود و نبود شورا هیچ تفاوتی ندارد بلکه بهتر است با تدبیری مناسب و اصلاح امور کار اجرایی و عمرانی مناسب انجام شود.

امام جمعه اردبیل ماهیت شورا را ارزشگذاری به خرد جمعی و توجه به اصل مشورت دانست و تصریح کرد: در مسیر جذب سرمایه گذاری باید به خرد جمعی بها داده شود و در کنار آن پیگیر جذب منابع از محل ارزش افزوده ای هستیم که باید به صورت ملی توزیع شده و اختصاص یابد.

عاملی از اعضای شوراها خواست؛ از ورود به عرصه تبلیغات انتخابات مجلس در سال آینده پرهیز کرده و با نام شورا سرمایه‌های اجتماعی را به حراج نگذارند.

وی ادامه داد: با رعایت اصل بی طرفی و توجه به جلب اعتماد و وثوق مردم باید در این عرصه ورود پیدا کرد تا همراهی و همسویی مردم را با پارلمان محلی به نظاره نشست.

امام جمعه اردبیل گفت: باید عرصه انتخابات ما بهترین فرصت برای ارتقای نخبگان در بالاترین سطح تصمیم گیری و تصمیم سازی باشد تا انقلاب اسلامی که در همه حوزه‌ها آرمانی عمل کرده بتواند در عرصه انتخابات نیز اهداف خود را آرمانی پیگیری کند.

عاملی اظهار کرد: ما پیگیر مشکلات و دغدغه‌های ساکنان مناطق مختلف استان هستیم و تنها تلاش مسئولان نیز نباید به مرکز استان معطوف شود بلکه از اصلاندوز گرفته تا آخرین نقطه خلخال و از نیر تا نمین تمام خواسته‌های مردم با حفظ وحدت و همگرایی در حال پیگیری است.

شورای استان مطالبات مردم را پیگیر است

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل نیز در این دیدار همگرایی ۱۲ عضو شورای شهرستان‌های استان را در قالب شورای استان در پیگیری مطالبات و خواسته‌های اهالی شهرها و روستاها یادآور شد و بیان کرد: ما با احترام به جایگاه معنوی و پدرانه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل انتظار داریم تا دغدغه‌های مردم در شهرهای مختلف به همت مسئولان رفع شود.

مجتبی رستمی خاطرنشان کرد: در حوزه جدید فعالیت شورای استان تلاش می‌کنیم تا از طریق مسئولان و مدیران استانی و شهرستانی پیگیر این مطالبات بوده و دغدغه‌های ساکنان شهرها و روستاهای استان اردبیل را با گره گشایی حل و فصل کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 934024