alja
11 بهمن 1401 - 05:01

ارسال کمک‌های ضروری از سمنان به منطقه زلزله‌زده خوی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از ارسال کمک‌های ضروری از این استان به منطقه زلزله‌زده خوی در استان آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مظفر محمدخانی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان گفت: با توجه به وقوع زلزله در شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان غربی و اعلام سازمان امداد و نجات به استان‌ها، جمعیت هلال‌احمر استان سمنان نیز برای هرگونه امدادرسانی اعلام آمادگی کرد.

وی به ارسال اقلام امدادی اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر، با توجه به نیاز شهرستان خوی و اعلام سازمان امداد و نجات، 125 تخته چادر برای اسکان اضطراری افراد متأثر از زلزله بارگیری و ارسال شد.

راه‌اندازی پویش «مهر تابان» در سمنان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از راه‌اندازی پویش «مهر تابان» در راستای جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم نوع‌دوست استان برای زلزله‌زدگان آذربایجان غربی خبر داد.

محمدخانی افزود: در پی وقوع زلزله در استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی و مصدوم شدن شمار زیادی از مردم مناطق زلزله‌زده، این جمعیت آماده دریافت کمک‌های نقدی همشهریان نوع‌دوست استان است.

وی اظهار کرد: مردم نوع‌دوست و خیر استان می‌توانند کمک‌های بشردوستانه خود را به‌صورت نقدی و از طریق شماره‌حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ نزد بانک مرکزی با شماره شبا ir۷۰۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ یا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶ یا کد دستوری # ۳ * ۱۱۲ * واریز کنند.

محمدخانی ادامه داد: تمامی بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند با ارسال عدد ۴ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۱۴۷ در راستای مسؤولیت اجتماعی خود ما را در این امر خداپسندانه یاری دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان تصریح کرد: با توجه به برودت هوا و شرایط منطقه هم‌استانی‌های سمنانی کمک‌های غیرنقدی صرفاً پتو و هیتر برقی نو به شعب هلال‌احمر در سطح استان تحویل دهند.

محمدخانی گفت: جهت حفظ کرامت انسانی هم‌وطنان زلزله‌زده خواهشمندیم از اهدای لوازم دست دوم و مستعمل خودداری شود.

پایان پیام/74003/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009067